Krajina slnkom maľovaná

Autor: Andrej Vida | 20.6.2012 o 7:06 | Karma článku: 9,67 | Prečítané:  1060x

Vstávate skoro ? Máte radi letné rána ? Tešíte sa z pohybu v prírode ? Nevadí vám chvíľa samoty ? Chcete vidieť ako vie farbiť slnko ? Ak ste čo i len na dve otázky odpovedali áno, tak čítajte ďalej :-)

Už dlhší čas som plánoval, že skúsim spraviť pár obrázkov pri východe slnka a overím si, či existuje tajomná "zlatá hodina". Moje odhodlanie nastaviť si budík na 4:00 ale postupne opadlo a nechal som to na náhodu. Vnútorné hodiny však tikajú neomylne. Zobudím sa, otvorím oči a skontrolujem čas ... je presne 3:52. Super, mám ešte pár minút k dobru :-)

Balím veci a presúvam sa niekoľko metrov nad Spišskú Teplicu. Tatry mám ako na dlani a pred nimi lúku, ktorú si nechám vyfarbiť do zlatožlta. Rozložím sa a o 4:39 robím prvý cvak.

1.JPG

Nie je to ešte ono. Čakám, vychutnávam si ranné ticho a obzerám si, ako slnečné lúče postupne oblizujú vrchol Kriváňa. Lúka sa však rýchlo zobúdza a začína očakávané farebné divadlo. Cvak - druhé foto o 4:44.

2.JPG

Zelená farba sa akoby zázrakom mení na žltú a zlatú. Zrazu počujem známy zvuk ... aaaaaaau, potvora komár, kde sa tu len vzal? Nenechám sa ale zbytočne rušiť, cvak - tretie foto o 4:52.

3.JPG

Rozhodnem sa presunúť o pár metrov vpravo. Robím to čo najrýchlejšie, lebo farba sa už mení doslova po sekundách. Statív stojí v správnej polohe, cvak - štvrté foto je na svete presne o 5:00.

4.JPG

Stále nie som spokojný s výsledkom. Experimentujem preto ďalej a do popredia fotografie "zasadím" kúsok z lúky. Hmmmmm, to by snáď aj mohlo byť ... cvak - a na svete je posledný obrázok, čas 5:18. Čo poviete ?

5.JPG

Všetkým želám podobné slnečné ráno!

PS: klikajte kľudne na obrázky - uvidíte ich vo väčšom rozlíšení :-)


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Filkova nástupkyňa: Do zahraničia nám odchádza 300-tisíc Slovákov

Hlávková má pre mňa pozitívny efekt, hovorí šéfka Inštitútu pre finančnú politiku LUCIA ŠRÁMKOVÁ.

KULTÚRA

Michal Havran: Keby som mal dnes osemnásť, bol by som zúrivým ateistom

Zo žartu sa nazýva salónnym teológom.


Už ste čítali?