Nízke Tatry - pár krokov po trase hrdinov SNP

Autor: Andrej Vida | 31.8.2011 o 10:27 | Karma článku: 8,38 | Prečítané:  1539x

Vietor nás opäť po nejakom čase zavial do Nízkych Tatier. Počasie sľubovalo pekný deň a tak sme neodolali vábeniu ich najvyššieho vrcholu. Prečo si však výstup nespestriť aj krátkou "prechádzkou" po hrebeni ?

Cieľ č. 1 - CHOPOK (2 024 m)

Na úvod dňa využívame pohodlie lanovky, čím si šetríme silu a čas. Spod Konského grúňa potom pokračujeme modrou značkou na rázcestie pod Chopkom. Jeho severná strana momentálne nevyzerá veľmi lákavo - pripomína totiž jedno veľké stavenisko. Po krátkej zastávke na Kamennej chate zdoláme ešte posledných pár výškových metrov a už stojíme na Chopku - druhom najvyššom vrchole Nízkych Tatier. Vyberáme dobroty z plecniaku a pozeráme smerom na východ, kde hľadáme náš ďalší cieľ. Ten je však zatiaľ zahalený kdesi v opare letného dňa.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

Cieľ č. 2 - ĎUMBIER (2 043 m)

Po krátkom oddychu zostupujeme opäť na rázcestie pod Chopkom a vydávame sa po červenej značke do Demänovského sedla (1 780 m) a potom ďalej do Krúpovho sedla (1 880 m). Na naše prekvapenie stretávame veľmi málo ľudí (... je sobota, prázdniny, ideálne počasie a nachádzame sa vraj na najfrekventovanejšej časti celého hrebeňa). O to intenzívnejšie si teda vychutnávame výhľady do Širokej doliny na ľavej strane alebo do Bystrej doliny po našej pravici ... alebo len tak na nádhernú panorámu Nízkych Tatier.

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

14.JPG

A SME HORE !

Z Krúpovho sedla nás čaká ešte necelých 200 výškových metrov. Po pol hodinke chôdze už vidíme pred sebou majestátny vrcholový dvojkríž. Pod ním oddychuje asi zo 20 ľudí a tak prvý krát nemáme pocit, že máme hory dnes iba pre seba. Obzeráme sa na západ a pozorujeme čo sme vlastne prešli - podľa dostupných údajov to bolo z rázcestia pod Chopkom cca 4,5 kilometra. Vskutku nenáročná "prechádzka" - vyskúšajte a určite nebudete ľutovať vynaloženú námahu :-)

15.JPG

13.JPG

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Prieskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe zhodnotila prvú sezónu v najvyššej lige, očakával viac.


Už ste čítali?