Kam na výlet ? Potúlajte sa lesom spolu s viedenčanmi

Autor: Andrej Vida | 3.3.2012 o 21:31 | Karma článku: 10,75 | Prečítané:  1429x

Koho už omrzeli potulky po Malých Karpatoch, tomu odporúčam výlet do Viedenského lesa. Príroda je síce podobná, ale niekoľko rozdielov určite postrehnete. My sme videli napríklad tieto ...

Po krátkej ceste diaľnicou parkujeme za Viedňou v dedinke Gumpoldskirchen. Víta nás malé parkovisko pri kalvárii a pekný februárový deň. Tešíme sa z jasnej oblohy a dobrej viditeľnosti, keďže máme v pláne vystúpiť na 4 rozhľadne ... ak ich teda nájdeme :-)
Balíme pár dobrôt do plecniakov a vyrážame pomedzi vinohrady smerom k lesu. Cesta stúpa najskôr mierne ale už čoskoro sa sklon zmení a preverí našu kondíciu po zimných radovánkach. Prestávku na vydýchanie využívame napríklad na fotografovanie oblohy.

1.JPG

2.JPG

A je tu prvá chata toho dňa - Anninger haus. Sme srdečne vítaní a pozvanie neodmietame. Polievka, kávička alebo pivko nám dajú zabudnúť na únavu. Po chvíli vyrážame smerom k prvej rozhľadni, ktorá je od chaty vzdialená asi 3 minúty. Na naše prekvapenie zisťujeme, že Jubiläumswarte (653 m) bola postavená už v roku 1898 a je poctivo železná. Pokrútime sa krátko po schodoch a užívame si výhľad.

3.JPG

4.JPG

5.JPG

Nechce sa nám preč, ale vidina ďalších pekných výhľadov nás predsa len donútila na krátky presun. Po pol hodinke príjemnej cesty takmer po rovine zbadáme v diaľke osamotenú kamennú stavbu. Až keď prídeme bližšie zistíme, že je to Wilhelmswarte (675 m) - náš druhý cieľ a zároveň najvyšší bod toho dňa. Využívame ponúkaný výhľad a obzeráme si náš obľúbený Schneeberg, najvýchodnejšiu alpskú dvojtisícovku (ako na ňu, nájdete TU). Hlad a smäd nás ale posúva ďalej. Čaká nás asi hodinka cesty za ďalšími výhľadmi.

6.JPG

7.JPG

8.JPG

Cesta nám ubehla príjemne (veď sme iba klesali) a tak veľmi rýchlo prichádzame k chate Proksch hütte, na ktorú je nalepená rozhľadňa Kleisheimwarte (541 m). Alebo že by to bolo naopak ? Toto ďalej neriešime a radšej "vybiehame" rýchlo hore a obzeráme si predmestia Viedne. Pred chatou narazíme na diviaka (našťastie nebol živý) a to ešte netušíme, že na jedálnom lístku bude niekoľko pokrmov z tohto zvieraťa. Aj ďalšie dekorácie v chate dávajú tušiť, akého tvora vyznáva miestny panovník. Dokonca si necháva variť aj vlastné pivko - ak sem niekedy zavítate, tak ho určite ochutnajte.

12.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

18.JPG

Posilnení zbiehame niekoľko výškových metrov dole smerom k mestečku Baden. Keďže máme ešte dosť času a počasie nám praje, tak sa rozhodneme zdolať aj rozhľadňu Theresienwarte (416 m). Na rozdiel od tých predchádzajúcich je drevená a vyššia. Dostávame sa tak nad koruny stromov a užívame si posledný kruhový výhľad toho dňa.

13.JPG

14.JPG

15.JPG

Po spoločnej fotke úspešne nájdeme v spleti turistických značiek našu cestu dole k autobusu. A tak ako sme deň začali, tak sa aj lúčime. Medzi budúcim hroznom si užívame posledné teplé lúče slnka a plánujeme sem ďalší výlet, keď budú príroda a vinič hrať jesennými farbami. Už teraz sa tešíme !

16.JPG

17.JPG

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Prieskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe zhodnotila prvú sezónu v najvyššej lige, očakával viac.


Už ste čítali?