Tri dôvody prečo navštíviť barokový Schloss Hof

Autor: Andrej Vida | 15.5.2012 o 17:07 | Karma článku: 11,20 | Prečítané:  1342x

Často sa stáva, že navštevujeme turistické ciele ďaleko od domova a prehliadame zaujímavé miesta, ktoré máme doslova "pod nosom". Priznávam, stalo sa to aj nám a nádherný barokový Schloss Hof sme objavili iba nedávno. Toto letné sídlo víta svojich návštevníkov s otvorenou náručou. Neveríte ? Pokúsim sa vás o tom v nasledujúcich riadkoch presvedčiť. A nápomocné mi budú snáď aj fotografie :-)

Dôvod číslo 1 - DOSTUPNOSŤ

Autom alebo bicyklom ? Autom sa dostanete k zámku najrýchlejšie. Z Bratislavy je to asi pol hodinka jazdy. Oveľa zdravší a krajší je ale presun na bicykloch. Vyskúšajte si jazdu po dunajskej hrádzi a nebudete to ľutovať - poveziete sa po upravených cyklistických cestách a pokocháte pohľadom na lesy, lúky a polia alebo na blízku Devínsku Kobylu. Fanúšikov dvoch kolies určite poteší nový cyklomost, ktorý by mal byť otvorený už toto leto. Cesta z Devínskej Novej Vsi k zámku bude potom taká krátka, že sa nestihnete ani zadýchať :-)

1.JPG

2.JPG

3.JPG

Dôvod číslo 2 - HISTÓRIA

Zámok bol (po vzore francúzskych letných sídiel) postavený pre princa Eugena Savojského. V čase svojej najväčšej slávy bol Schloss Hof považovaný za najkrajšiu barokovú stavbu celého Rakúsko-Uhorska. Princ a neskôr i cisárovná Mária Terézia tu organizovali veľkolepé slávnosti. Po smrti tejto veľkej panovníčky začala sláva zámku upadať. Cisár František Jozef venoval zámok koncom 19. storočia armáde a neskôr sa ocitol na pokraji záujmu. Po nedávnej nákladnej rekonštrukcii patrí celý, viac ako 50 hektárový areál zámku, medzi najpôsobivejšie architektonicko-umelecké diela európskeho baroka.

5.JPG

4.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

Dôvod číslo 3 - RELAX V PARKU A PRI ZVIERATÁCH

Ak máte radi faunu a flóru, tak si prídete určite na svoje. Rozľahlý a upravený park okamžite poteší vaše oči. Terasovité záhrady s fontánami doslova lákajú na prechádzku. Cestičkami pomedzi kvety sa dostanete čoskoro k ohradám so zvieratami, ktoré očakávajú vaše pohladenie. Uvidíte napríklad ťavy, ovce, bielych barokových oslov a maličkých koníkov (plemeno Falabella). V záhradách susedného statku ovoniate bylinky a v maličkých dielňach si pripomeniete staré remeslá. A ak pri tom všetkom vyhladnete, tak si môžete energiu doplniť v reštaurácii U bieleho páva.

9.JPG

10.JPG

11.JPG

13.JPG

14.JPG15.JPG

16.JPG

17.JPG

18.JPG

19.JPG

21.JPG

22.JPG

PS: cisárska rodina vraj využívala toto sídlo na to, aby odľahčila duši od bremena vládnutia. My už tomu veríme. Vy neváhajte a oddýchnite si tiež, voľné lavičky čakajú iba na vás.

23.JPG

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Prieskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe zhodnotila prvú sezónu v najvyššej lige, očakával viac.


Už ste čítali?