ako zvieratá premohli štvorhlavého netvora

Autor: Andrej Vida | 5.8.2013 o 11:42 | Karma článku: 10,74 | Prečítané:  683x

Na ďalekom ostrove plnom ľadu a ohňa žije už po mnoho storočí obávaný štvorhlavý netvor. Šušká sa dokonca, že si túto zem sám vytvoril, aby mal kde bývať. Je to strašidelný ZOW. Možno aj preto, že má také čudné meno, tak sa ho ľudia obávajú a nežije ich v tunajšom kráľovstve veľa. ZOW ukazuje svoju silu takmer každý deň. Raz vypľuje zo svojej tlamy oheň a na druhý deň spraví krídlami taký vietor, že všetko čo nie je pribité o zem, lieta vo vzduchu. Netvor pravidelne rozosieva medzi malých človiečikov strach. Každoročne však prichádza na ostrov veľa dobrodruhov, ktorí pokúšajú svoj osud a odolávajú jeho vyčíňaniu. Nevadí im, že pol roka nevidia poriadne slnko a naopak, pol roka sa nezbavia svetla ani v noci. Vybavení všakovakými zbraňami bojujú s každou jeho hlavou zvlášť a dokonca na ten boj spomínajú v dobrom. Hmmmmmm, je to čudné, ale je to tak.

Ale sú na ostrove aj tvory, ktoré ZOW dodnes neporazil. Dokonca si dovolím povedať, že im nepohoda, ktorú im pripravuje, aj vyhovuje. Veď povedzte, kde inde na svete nájdete také niečo ako kozovce? Na prvý pohľad kozy a hneď na druhý ovce. Driapu sa cestami necestami za kúskom potravy a neodradia ich ani časté prekážky od ZOWa.

IMG_8935_1.JPG

Chúdence malé, vonku, bez možnosti schovať sa, trávia takmer celý rok. A aby to nebolo všetko, tak ich využívajú aj miestni obyvatelia ako potravu a robia si z nich dokonca ošatenie.

IMG_8214.JPG

IMG_9001.JPG

IMG_9012.JPG

IMG_7828.JPG

Ďalšie z tunajších zvierat je zasa veľkým pomocníkom. Pokojný koník sa totiž dokáže postaviť nebojácne ZOWovi zoči-voči za každých okolností. Jeho silné telo porastené hebkou srsťou odoláva divokej veternej hlave netvora po celý rok, akoby nič. Oddávna ho preto obyvatelia využívajú na všetky druhy prác. Hlavne vtedy, keď potrebujú mocného a spoľahlivého partnera. Koník ovláda ešte jednu špecialitu - ako jediné plemeno na svete vie cválať toltom (odborne - rýchlym dvojdobým laterálnym chodom).

IMG_8201.JPG

IMG_7531.JPG

IMG_8288.JPG

IMG_9193.JPG

IMG_8559.JPG

IMG_9389.JPG

To ale stále nie je všetko - ZOW často len tak z nudy zaleje kráľovstvo veľkou vodou. To sa ale páči tunajším operencom, ktorí si užívajú naplno vodné hry. Viac ako 200 druhov už objavili ornitológovia z radov miestnych aj cudzokrajných dobrodruhov.

IMG_8245.JPG

IMG_8871.JPG

IMG_9503.JPG

IMG_9715.JPG

IMG_9326.JPG

IMG_9204.JPG

A je medzi nimi jeden, ktorý je považovaný za malý symbol kráľovstva. Hovorí sa mu „papagáj severu“ alebo tiež „papuchálek“. Najčastejšie ale počúva na meno Puffin. Je veľmi šikovný - ak mu ZOW pohrozí svojou silou, tak sa letí schovať do mora ďaleko od miesta, kde pôsobí jeho moc.

IMG_9052.JPG

IMG_9071.JPG

IMG_9083.JPG

IMG_9076.JPG

ZOW je krátky aj na ryby, kravy, jelene, líšky alebo hlodavce. Zvieratá poľahky našli recept, ako mu odolať. Premohli jeho štyri hlavy svojou schopnosťou prispôsobiť sa. Čo dodať, príroda je naozaj mocná čarodejka!

IMG_9174.JPG

A to je koniec môjho príbehu. Inteligentný čitateľ už iste rozlúštil, že tou rozprávkovou krajinou je Island a ZOW sú vlastne štyri elementy (Zem, Oheň, Vietor a Voda), ktoré tam možno vidieť a pocítiť na vlastnej koži. A kto sa bojí, že mu ZOW môže ublížiť, tak nech sedí doma a prečíta si napríklad moje predošlé blogy. Tam je každá netvorova hlava popísaná zvlášť :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Nepredvídateľný užitočný idiot (píše Ivan Mikloš)

Aké poučenie si možeme vziať z Trumpa.


Už ste čítali?