tatry ... vychodná vysoká ... 2 429 m

Autor: Andrej Vida | 16.10.2013 o 15:06 | Karma článku: 9,10 | Prečítané:  1154x

Dali sme si sľub, že ju dáme. Takmer do roka a do dňa si plníme záväzok a využívame priaznivé jesenné podmienky. Darmo, september (alebo aj október) pristane Tatrám asi najviac. Ľudí je pomenej ako počas top sezóny, počasie je ustálené a vzduch je čistý a priehľadný. Až na ten budíček o pol šiestej ráno je všetko OK :-)

Čo by však človek neurobil preto, aby mal naše miniveľhory aspoň na chvíľu iba pre seba. O pol siedmej preto už kráčame okolo Velického plesa. Slnko nesmelo vykukuje spoza obzoru a my pomaly naberáme výšku. Studené ráno ešte ukazuje svoju silu a ľad pokrýva všetko, čo večer zaliala voda.

IMG_0313.JPG

IMG_0316.JPG

IMG_0320.JPG

IMG_0326.JPG

IMG_0394.JPG

IMG_0339.JPG

Poľský hrebeň. Čas 8:28 ... oddych, neskoré raňajky a dúšok teplého čaju. Niekto ešte spí a netuší, aké krásne výhľady mu unikajú. My si to však užívame všetkými zmyslami. Toto sú tie veci medzi nebom a zemou, pre ktoré sa oplatí vstávať skoro ráno :-)

IMG_0345.JPG

IMG_0352.JPG

IMG_0353.JPG

Sme na pol ceste na vrchol. Prestávka na vydýchanie príde vždy vhod. Naťahujeme si ju o trošku viac a pozeráme, ako sa v diaľke hrdo týči Vysoká. Pred dvoma rokmi sme stáli na oboch jej vrcholoch a spomíname. Bol podobne nádherný jesenný deň ako dnes...

IMG_0369.JPG

IMG_0367.JPG

Vrchol. Zrazu máme pocit, že sme priamo v srdci Tatier. Je to dané zrejme tým, že máme výhľady od Podtatranskej kotliny až po Poľsko a od Kriváňa až po Muráň. Neopísateľné sú aj pohľady do Bielovodskej, Veľkej Studenej a Velickej doliny. Užívame si to všetko nikým a ničím nerušení. Navyše, je bezvetrie a slnko zohrieva svojimi lúčmi studený vzduch. Komu by sa chcelo tam dole, medzi "obyčajných" pozemšťanov.

IMG_0380.JPG

IMG_0383.JPG

panorama_VV.jpg

Koniec prehliadky, je čas na zostup. Snáď ste si to užili aspoň tak, ako my :-)

PS1: vždy keď opúšťam Tatry, tak mi je akosi smutno na duši.

PS2: ak máte chuť nahliadnuť na spomenutú Vysokú, tak nech sa páči ... http://andrejvida.blog.sme.sk/c/275846/Vysoka-2-560-m-vraj-najkrajsi-vrchol-Vysokych-Tatier.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Nepredvídateľný užitočný idiot (píše Ivan Mikloš)

Aké poučenie si možeme vziať z Trumpa.


Už ste čítali?